Jazda rowerem dla tych, którzy chcą schudnąć z bioder

Wiele kobiet ma problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Do pewnego momentu zmiana nawyków żywieniowych wystarcza, jednak po czasie potrzeba czegoś jeszcze – ruchu. Jaki sport jest najlepszy? Co robić, by schudnąć z nóg i bioder? Dla wielu osób pomocą są rowery Gazelle – zarówno te stacjonarne jak i normalne. Czy jazda na rowerze rzeczywiście działa?

Dieta i sport – Przepis na chudnięcie i dobre zdrowie

Czy istnieje najlepszy sport? Dla każdego oznacza on coś innego. Jest tak wiele dyscyplin sportowych, które całkowicie się od siebie różnią. Rozwijają one inne partie ciała, przynoszą inne korzyści zdrowotne. Tak naprawdę najlepszy sport to ten, który uprawiasz z przyjemnością. Może to być pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną, nordic walking czy jazda rowerem. Każda dyscyplina pozwala na spalenie wielu kalorii, ale chudnięcie będzie dotyczyło różnych części ciała. Na przykład:

  • Biegnąc tempem 6:00/km w ciągu godziny jesteśmy w stanie przebiec 10 km, a to daje nam 620 kcal. Oczywiście zależy to też od ukształtowania terenu, masy ciała, płci i wieku. Podczas biegania przede wszystkim zmienia się nasz brzuch, łydki i uda.
  • Pływanie – Godzinny trening przy dość szybkim tempie pozwala spalić nawet 800 kcal. Dzięki pływaniu możemy ukształtować niemal całe ciało – grzbiet, ramiona, brzuch, pośladki, nogi.
  • Nordic walking – W zależności od masy ciała i intensywności treningu spalić można około 450 kcal, a kobiety cenią sobie efekty widoczne szczególnie na nogach.
  • Jazda rowerem – 500 kcal w godzinę. Jest do sport, przy którym pracuje cały organizm. Najbardziej chudnie się jednak z nóg, bioder oraz brzucha.

W dalszej części skupimy się na jeździe rowerem.

rowery holenderskie

Nowe rowery gazelle

Ponieważ jazda rowerem wpływa pozytywnie na cały nasz organizm. Nawet jeśli nie masz dużo czasu, to postaraj się każdego dnia wyjąć rower i pojeździć chociaż pół godziny. Jeżdżąc rowerem wzmacniamy mięśnie nóg, brzucha, rąk a także pleców. Nawet nasze pośladki stają się jędrniejsze. Kolejną zaletą jeżdżenia rowerem – na przykład do pracy – jest przyczynianie się do ochrony środowiska. Jaki rower warto kupić? Chyba każdy wie, że najlepsze są rowery holenderskie. Są mocne, zrobione z dobrych materiałów, trwałe. Dodatkowo nowe rowery gazelle mają wiele gadżetów – akcesoriów, które uprzyjemniają jazdę. Chodzi między innymi o koszyki przednie i tylnie, rączki na telefon, wodę. Montowane są także lusterka, by jazda była bezpieczniejsza.

Tags: