Wyremontuj swoją kuchnię w modny sposób

Planujesz remont kuchni? Na pewno zastanawiasz się, jakie meble wybrać, na jaki kolor postawić, czy dawać jakieś dodatki i tak dalej. W tym artykule powiemy, jak wyglądają modne kuchnie Poznań w 2022 roku. Wspomnimy też o trendach panujących w salonach i sypialniach.

Jak wyglądają kuchnie Poznań w 2022 roku?

Jak wiadomo, trendy i moda zmieniają się bardzo szybko. Raz w modzie są ciemne i stonowane kolory, innym razem jasne kontrastujące, a do niedawna modne były jasne, ale bardzo delikatne odcienie. Jak jest w tym roku? Zaraz o tym powiemy. Najpierw jednak wyjaśnimy, co miało duży wpływ na wykorzystywane w tym roku materiały . Otóż na aktualną modę wpłynęła pandemia. W jakim sensie? W jej trakcie zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na higienę. Częste mycie wymagało zastosowania materiałów wytrzymałych, trudnościeralnych. Poza tym, kobiety zaczęły spędzać w swoich kuchniach dużo więcej czasu. W konsekwencji zaczęły obmyślać, jak ułatwić sobie użytkowanie jej. Dlatego w tym roku górują łatwe, wygodne rozwiązania. A co z kolorami?

meble kuchenne Poznań

Meble kuchenne Poznań w… ciemnych barwach?

Jeszcze do niedawna w naszych mieszkaniach dominowały kolory takie jak brązy, szarości i biel. Co zdominuje kuchnie Poznań w tym roku? Z tą dominacją to ostrożnie, ale do łask wchodzą kolory głębokie, wzorowane na kamieniach szlachetnych takich jak rubin, szmaragd i tym podobne. Dlatego wybierając farby pomyśl o kolorze:

  • Czarnym,
  • Szmaragdowym,
  • Granatowym,
  • Rubinowym,
  • Głębokiej zieleni.

Należy uważać, by w pomieszczeniu nie było zbyt ciemno, dlatego właśnie z dominacją trzeba uważać. Kolory wyżej wymienione nie mogą być wszędzie. Można zrobić jasne ściany i meble kuchenne Poznań właśnie w takich kolorach. Wiele osób stawia także na akcenty – na przykład jedna, wyróżniająca się ściana i do niej dodatki w postaci doniczek, ozdób i tym podobnych. A co powiedzieć o salonach i sypialniach? W kwestii tych pomieszczeń inspiracja pozostaje natura. Dlatego królować będą kolory ziemi, zieleń, beże. W modzie pozostają lamele. Niezwykle ważnym dodatkiem są naturalne tkaniny – len, bawełna, jedwab. Kup kwiaty doniczkowe, które nie tylko pięnie wyglądają, ale nadają mieszkaniu przytulności i naturalnego charakteru.

Tags: