Praca dla kogoś bez doświadczenia – Jak ją znaleźć?

Oczywiste jest, że praca Poznań potrzebna jest każdemu. Szczególnie teraz, gdy ceny wszystkiego tak bardzo poszły w górę. Dotyka to szczególnie młodych ludzi, którzy chodzą na studia poza miastem rodzinnym, daleko od domu i muszą coś wynajmować. Nie mają tak dużych oszczędności. Mało komu mogą pomóc rodzice. Jak znaleźć pracę bez doświadczenia? Gdzie szukać ofert?

Dlaczego nie mogę znaleźć pracy?

Dlaczego niektórzy nie mogą znaleźć dobrej pracy dla siebie? Przyczyn może być kilka. Zacznijmy od tego, że trzeba wiedzieć, czego się chce. Szukasz pracy byle na przetrwanie czy czegoś, na czym naprawdę zarobisz i w czym posiedzisz na dłużej? Jeżeli to ma być twoja pierwsza praca, lub nawet druga, ale wcześniej nie pracowałeś zbyt długo, nie bądź zbyt wybredny. Oczywiście nie chodzi o to, by brać cokolwiek i pracować za pół darmo, ale nie ma też co myśleć o sobie zbyt wiele i na starcie szukać ważnej posady. Poniżej kilka przyczyn, tego, że dla wielu praca Poznań jest nieosiągalna:

  • Słabe CV i list motywacyjny – Jeżeli nie masz skutecznego CV i listu motywacyjnego, który umiejętnie podkreśli Twoje atuty, nie możesz narzekać, że nie jesteś zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne.
  • Złe wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej – Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, musisz zadbać o swój ubiór i wygląd. Dokładnie przewertuj stronę internetową firmy. Kandydatom najgorzej wychodzi odpowiedź na pytanie: Co Pani/Pan wie o naszej firmie?
  • Brak motywacji – Postaraj się pokazać na rozmowach, że masz motywację do rozwoju. To, co na wczesnym etapie kariery powinno Cię pchać do przodu, to właśnie rozwój osobisty i zawodowy.
praca Gorzów

Praca Poznań – Jak jej szukać, by dostać?

Poniżej kilka praktycznych rad:

  • Stwórz dobre CV i list motywacyjny – powinny one skutecznie prezentować twoje największe atuty, doświadczenie i osiągnięcia.
  • Wybieraj ogłoszenia pasujące do twoich kompetencji – Pamiętaj, że to, co sam myślisz sobie, niekoniecznie musi pokrywać się z rzeczywistością. Wysyłając CV do przypadkowych firm prawdopodobnie nic nie osiągniesz. CV wraz z listem motywacyjnym powinny być zawsze ułożone pod daną firmę, ale oczywiście powinieneś pisać w nich prawdę.
  • Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną – Na większości zadawane są podobne pytania. Możesz je znaleźć w Internecie. Poza tym ubierz się odpowiednio, elegancko. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Zapoznaj się z działaniem firmy, być wiedział, gdzie chcesz pracować i dlaczego.

Co ważne – rozwijaj się w trakcie szukania. Przecież szukanie nie musi być czasem straconym. Korzystaj z darmowych kursów online, dopisuj je do CV, mów o nich na rozmowach kwalifikacyjnych. W ten sposób pokażesz, że praca Gorzów nie jest ci straszna i nie jesteś leniwy

Tags: