Poznań miasto doznań – Co tu zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Pandemia nieco pozmieniała jeśli chodzi o turystykę. Popularnością zaczęły cieszyć się wycieczki na kamping, gospodarstwa agroturystyczne, glampingi i tym podobne. Nie można jednak zapominać o pięknych Polskich miastach. Jednym z nich jest Poznań. Turyści z niego nie zrezygnowali nawet w trakcie szalejącej pandemii. Jaki hotel Poznań wybrać? Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Zapraszamy do lektury.

Poznań miasto doznań – Dlaczego tak się mówi?

Warto nieco wspomnieć o samym Poznaniu. Jest  to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i ósme pod względem wielkości. Mieszkańcy podkreślają, że miasto to wyróżnia się bardzo wysokim poziomem edukacji i jakością życia. Na bardzo wysokim poziomie jest tu także bezpieczeństwo i jakość opieki zdrowotnej. Znajduje się tu międzynarodowy port lotniczy. Są także ważne trasy kolejowe i autobusowe. Funkcjonują tu słynne Międzynarodowe Targi Poznańskie, czyli największe i najstarsze centrum wystawiennicze w Polsce. Ale co ważniejsze dla turystów, nie brakuje tu atrakcji i pięknych miejsc. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani przyrody, jak i architektury. Dlatego hasło „Poznań miasto doznań” jest w pełni trafne. W stolicy wielkopolski znaleźć można wszystko, co piękne i działa na zmysły – od parków, jezior, po zamki i tajemnicze, opuszczone budynki. Powiedzmy teraz o tych podstawowych atrakcjach, jakie należy zobaczyć będąc w tym mieście.

Malta, Palmiarnia – Brzmi egzotycznie!  

Chyba każdy słyszał o Poznańskiej Malcie – Termy, palmy, drinki. To brzmi jak egzotyczne wakacje, ale wystarczy odwiedzić Poznań. Pozostając w temacie palm, z całą pewnością warto zobaczyć palmiarnię. Prócz palm, goszczą w niej motyle, ryby i żółwie. Co jeszcze trzeba zobaczyć będąc w Poznaniu?

  • Ratusz – To właśnie na ratuszu stukają się słynne na całą Polskę koziołki
  • Poznański rynek – Tu jest wiele do zwiedzania, ale z rzeźb, które warto zobaczyć wybraliśmy dwie najciekawsze – „Apollo” i „Bamberka”
  • Przyrynkowe kolorowe kamienice i kamieniczki – Ach, jak one pięknie wyglądają na zdjęciach!
  • Zamek Królewski – Sam zamek budzi sporo kontrowersji ze względu na liczne remonty, ale z  wieży zamkowej pięknie widać panoramę miasta
  • Fara Poznańska – jedna z wizytówek miasta, piękny różowo biały front zachwyca o każdej porze roku
  • Okolice placu wolności – Fontanna Wolności, słynna Biblioteka Raczyńskich, Arkadia…
  • Okolice Placu i Parku Mickiewicza – Zamek Cesarski, Filharmonia, Teatr. Jednym słowem – Pięknie.
  • Katedra Poznańska.
hotel w Poznaniu

Hotel Poznaniu – Jak zachować prywatność i intymność w tłocznym mieście?

Planując weekend w Poznaniu należy brać pod uwagę spore tłumy, szczególnie latem. Jeżeli nie lubisz tłoku i hotel Poznań interesuje Cię raczej na uboczu, postaw na Umultowo. To spokojna dzielnica na obrzeżach Poznania, 6 kilometrów od centrum. Zapewnia spokój, ciszę i dużo zieleni. Nie każdy hotel w Poznaniu wiąże się z tłumami i hałasem!

Tags: