Pierwsza pomoc Bydgoszcz – czy warto uczestniczyć w szkoleniu?

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo ważna. Często uratować może nawet życie człowieka. Każdy z nas powinien mieć chociaż minimalną wiedzę, jak postępować z osobą poszkodowaną, potrzebującą pomocy. Jej celem jest podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, aż do momentu pojawienia się zespołu ratownictwa medycznego.

Pierwsza pomoc Bydgoszcz – czym jest?

Pierwsza pomoc  to ogół czynności, których celem jest ratowanie życia poszkodowanego, aż do momentu przyjechania służb ratowniczych. Czynności te powinny zostać wykonane przez osoby, które znajdują się na miejscu zdarzenia. Pomocy potrzebować może nie tylko osobowa osoba poszkodowana w wypadku. Również w domu przytrafić może się niespodziewana sytuacja np. poparzenie czy zachłyśnięcie. Warto wiedzieć, jak postępować.

Czy każdy ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy? Jakie są główne zasady?

Każdy w Polsce, kto znajduje się na miejscu zdarzenia, w którym są osoby poszkodowane, musi udzielić pierwszej pomocy. Nieudzielenie takiej pomocy jest karalne. Każdy z nas powinien znać główne zasady pierwszej pomocy. A jedna z nich brzmi ,,nie zaszkodzić”. osoba udzielająca pomocy powinna zadbać nie tylko o bezpieczeństwo poszkodowanego, ale również i o swoje. Dlatego też pierwszymi czynnościami są: ocena sytuacji oraz wyeliminowanie zagrożenia. Istotne jest również zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Pierwsza pomoc Bydgoszcz

Kursy pierwszej pomocy – czy warto w nich uczestniczyć?

Każdy z nas powinien przynajmniej raz w życiu wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. A najlepiej, jeśli takie kursy będziemy odbywali regularnie. Uporządkowana wiedza z pierwszej pomocy sprawi, że podczas zdarzenia będziemy czuć się pewnie, a podejmowane przez nas kroki, będą odpowiednie. Każdy z nas może spotkać się z sytuacją, która będzie wymagała pomocy drugiej osobie. Na takich szkoleniach dowiemy się, jak pomagać osobom, z poparzeniami, epilepsją, omdleniami, krwotokami z nosa, złamaniami czy zakrztuszeniami.  

Czynności ratunkowe należy wykonywać do momentu, w której osoba poszkodowana nie odzyska przytomności lub ratownik zajmie się akcją ratunkową.

Tags: