Odpoczynek bierny – Jak romantycznie spędzić czas?    

Nie każdy lubi górskie, męczące wędrówki, czy wielogodzinne trasy rowerowe. Niektórzy wolą podziwiać góry z dołu, a rowerem jeździć ewentualnie po bułki. Oczywiście jest to zupełnie normalne. Ale jak spędzić romantyczny weekend w sposób bierny, a jednak ciekawy? Sauny zewnętrzne, jacuzzi, termy, piknik… W tym artykule damy kilka pomysłów.    

Jedźcie w góry, ale nie chodźcie po górach

Zacznijmy od tego, czy bierny odpoczynek ma sens. Oczywiście, że tak. Takiego odpoczynku raz na jakiś czas potrzebuje każdy, nawet sportowcy. Ciało może się  wtedy zregenerować. Wyjazd na weekend, by zapomnieć o problemach, pędzie życia i tym podobnych to świetny pomysł. Jedną z możliwości jest wyjazd w góry, ale nie w celu zdobywania szczytów, a po prostu relaksowania się podziwianiem widoków z dołu. Odwiedzenie jakiejś polany nie powinno być zbyt męczące. Poza tym można skorzystać z wjazdu i zjazdu kolejką górską. A może by tak wynająć domek lub apartament z pięknym widokiem na Tatry (lub inne polskie góry) i prywatnym jacuzzi?

producent jacuzzi

A może nad morze? Gdy pogoda nie taka uratują sauny zewnętrzne

Wracając na chwilę do tematu jacuzzi… Czy jest wiele bardziej romantycznych rzeczy od podziwiania gór siedząc w wannie z hydromasażem, sącząc wino i będąc przy ukochanej osobie? Poza tym każdy producent jacuzzi potwierdzi, że jest to opcja wpływająca bardzo korzystnie na zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. W tytule tego akapitu wspominamy o morzu. Opalanie na plaży brzmi kusząco. Można dobrze odpocząć. Jednak, jak wiadomo pogoda nad polskim morzem bywa różna. Dlatego możesz zarezerwować apartament w ośrodku, który oferuje sauny zewnętrzne. Kąpiel parowa także bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie. Pozwala między innymi na oczyszczenie organizmu z toksyn.

Wypad jednodniowy

Jeśli macie wolny tylko jeden dzień polecamy piknik. Często zapomina się o tej formie spędzania czasu, ale jest ona niezwykła. Można z wyprzedzeniem przemyśleć, gdzie będzie takie idealne miejsce na piknik, zapakować jedzenie, picie i na co ma się ochotę, wziąć koc, poduszki i albo rozkoszować się odgłosami zwierząt –ptaków, owadów, albo w pięknych okolicznościach pooglądać ulubione filmy i seriale.

Tags: