Jakie metody przedłużania paznokci wyróżniamy?

Z roku na rok pojawia się coraz więcej metod zdobienia i przedłużania paznokci. Coraz więcej kobiet decyduje się na hybrydową metodę zdobienia paznokci. Wiele z nich zmaga się z łamliwą, kruchą płytką paznokcia, dlatego też jest to dla nich świetne rozwiązanie. Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj metody przedłużania paznokci.

Paznokcie Piła – przedłużanie metodą żelową

Obecnie najpopularniejszą metodą przedłużania paznokci jest metoda żelowa. Jak sama nazwa wskazuje, do przedłużania używa się specjalnego żelu, który utwardza się w lampie LED. Stosowanie żelu nie jest szkodliwe dla płytki, a co ciekawe, przyczynia się do jej odbudowy i wzmocnienia. To, co zaliczyć można do zalet tej metody to na pewno mała inwazyjność, brak nieprzyjemnego zapachu, szybkość wykonania oraz naturalny efekt. Co do wad, to może się zdarzyć, że w lampie, po nałożeniu żelu możemy czuć pieczenie. Ale dolegliwość ta ustaje już po wyciągnięciu dłoni spod lampy.

Metoda akrylowa – co warto o niej wiedzieć?

Jeśli zależy nam na długotrwałym i niezniszczalnym efekcie przedłużenia paznokci, to warto postawić na metodę akrylową. Tylko najlepszy gabinet kosmetyczny Piła wykonuje przedłużanie paznokci tą metodą. Niestety, ale oprócz wysokiej ceny, do wady można również zaliczyć możliwość przesuszania naturalnej płytki, co przyczynić może się do jej osłabienia. Podczas zabiegu wytwarzany jest nieprzyjemny zapach. Po takim zabiegu wymagana jest pielęgnacja oliwkami nawilżającymi.

Najlepszy gabinet kosmetyczny Piła

Tipsy – czy nadal tak popularne?

Jeszcze kilkanaście lat temu to tipsy królowały na paznokciach pań. Z biegiem czasu metoda żelowa i arylowa wyparły ją. Największą wadą przyklejania tipsów jest fakt, że nie jest to trwała metoda. Przyczynić może się też do uszkodzenia naturalnej płytki. W wielu sklepach możemy kupić zestawy tipsów, które możemy pomalować i ozdobić w dowolny sposób. Aby tipsy wyglądały estetycznie ważne jest, aby je odpowiednio wymodelować.

Zabieg przedłużania paznokci należy wykonywać w gabinecie kosmetycznym, który opiera się na sprawdzonych i dobrej jakości produktach.

Tags: