Gdzie kupować maszyny budowlane? Stawiać na nowe czy używane?

Każda maszyna budowlana ma swoją cenę. Jedne są droższe drugie tańsze. W obecnej sytuacji – gdy inflacja wciąż rośnie – kupowanie maszyn jest bardzo dużą inwestycją. Gdzie kupować, żeby nie przepłacać? Jak wygląda kupno maszyn budowlanych? Czy dźwig  Poznań przywiozą pod samą firmę? A może trzeba mieć własny transport? Stawiać na nowe maszyny czy używane?

Lepiej kupić używane czy nowe?  

Z używanymi maszynami budowlanymi jak z samochodami osobowymi. Można trafić dobrze lub źle. Nigdy nie ma gwarancji. Jednak aktualnie jest świetny moment, by zaopatrzyć się w używane dźwigi i tym podobne. Dlaczego? Wydawać by się mogło, że inwestycja teraz, gdy ceny są dużo większe nie ma sensu. Jednak te dużo większe ceny sprawiły, że nie jedna firma budowlana, posiadająca własne maszyny upadła, a maszyny nie są już potrzebne lub właściciel potrzebuje szybkiej gotówki. Dlatego można znaleźć bardzo dużo dobrych maszyn w nienajgorszych cenach. Nowe sprzęty mają gwarancję i to jest ich największa zaleta.

dźwig Konin

Gdzie szukać używanych maszyn?

Internet to dziś podstawa. Znajdziesz w nim oficjalne strony, takie jak olx, gdzie znajduje się naprawdę wiele ofert maszyn typu dźwig Poznań, koparko ładowarka i tak dalej. Oprócz tego są oficjalne komisy używanych maszyn budowlanych, jednak większość z nich nie ma stałej siedziby. Właściciele maszyn mają je u siebie, jednak komis wystawia je na swojej stronie a następnie przekierowuje na adres właściciela i należy sobie maszynę odebrać na własną rękę. Bywają jednak komisy, które posiadają stały adres i tam zwożone są maszyny. To bardzo fajna opcja, ale nie ma ich w Polsce zbyt wielu.

Nowy dźwig Poznań, koparko-ładowarka…

A co z tymi, którzy koniecznie chcą kupić nowe maszyny? Ponieważ dźwig Konin, koparka, ładowarka czy inne, duże maszyny budowlane są drogie najlepiej kupować je prosto od producenta. Dlaczego? Ponieważ sklep narzuca własną marżę, dzięki której chce zarobić na danym produkcie. Po co płacić dodatkowe pieniądze?

Tags: