Bezpieczeństwo hamuje pracę – Czy to dobre podejście?

Zasady BHP są często omijane i nierespektowane w firmach. Dlaczego? Wiele osób twierdzi, że bezpieczeństwo hamuje pracę. Ale czy to właściwe podejście? Szkolenia BHP Inowrocław nie są po to, żeby mieć przerwę w pracy.  Mają ustrzec  przed popełnianiem niepotrzebnych błędów. W tym artykule powiemy więcej na temat bezpieczeństwa w firmie.

BHP w Firmie

Każdy wie, że przejście przez pasy, gdy ma się czerwone światło jest zabronione. Mało jest osób, które by się do tego nie stosowały i przechodziły. A dlaczego tak mało osób respektuje stosowne zasady BHP przy pracach na wysokości? Prace na wysokości to nie tylko wysokie rusztowania, ale również mniejsze drabiny, mające ponad metr. Okazuje się, że praca metr nad ziemią jest już traktowana jako praca na wysokości. Jakich zasad należy przestrzegać, aby praca na drabinie była nie tylko komfortowa, ale także bezpieczna oraz zgoda z przepisami BHP?

szkolenia bhp online

Jakie zasady wchodzą w grę przy pracy na wysokości?

Praca na wysokości to czynność, w przypadku której postępowanie zgodnie z obowiązkowymi wytycznymi ma szczególne znaczenie, ponieważ upadek z drabiny, nawet najmniejszej, może być bardzo groźny dla zdrowia. Dodatkowo wypadek na skutek czynności wykonywanych niezgodnie z przepisami BHP często wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy.  Wszyscy znamy przysłowie, że przezorny zawsze ubezpieczony.  Lepiej zawczasu zapoznać się z obowiązującymi zasadami, a z ich przestrzegania uczynić nawyk.

Szkolenia BHP Inowrocław są ważne!

Upadek z wysokości jest przyczyną co 6 wypadku śmiertelnego w całej gospodarce narodowej i co 3 wypadku śmiertelnego w budownictwie. To przykre statystyki! To prawda, że 9/10 pracowników wyjdzie cało z nieprzestrzegania zasad BHP… Ale nikt nie chciałby być tą jedną, dziesiątą osobą, która w wyniku nierespektowania zasad straci życie lub w najlepszym wypadku zdrowie.  Firmy oferują szkolenia bhp na miejscu, a także szkolenia bhp online, ponieważ chodzi o dobro pracowników. Następnym razem, gdy takie szkolenie będzie miało miejsce w twoim zakładzie pracy, skup się. A co ważniejsze później stosuj w życiu to, czego się dowiesz.

Tags: